Virtuálne prehliadky

Sakrálne umenie 15.-19. storočia

Dátum výstavy:  
16. 12. 2022
Počet zobrazení:  
71
V roku 2015 sa začali rekonštrukčné práce na goticko-renesančnom objekte na Hlavnej 49 v Prešove, ktorý je súčasťou prešovskej Krajskej galérie. Po kolaudácii objektu bolo možné pristúpiť k tvorbe dlhodobo zamýšľanej expozície starého sakrálneho umenia, pre ktorú v pôvodných priestoroch inštitúcie nebol dostatočný priestor. Prezentačná aktivita formou stálych expozícií patrí k hlavným povinnostiam galerijných inštitúcií, čím Krajská galéria spláca svoj dlh verejnosti. Vznikla tak platforma na prezentáciu najvýznamnejších diel zo zbierkového fondu galérie vo vzťahu k domácim i zahraničným návštevníkom i možnosť opätovného navracania sa diváka k obľúbeným dielam.
Viac informácií o virtuálnej prehliadke

Peter Smik: Keramika

Dátum výstavy:  
24.11.2022
Počet zobrazení:  
46
Výstava keramikára Petra Smika, realizovaná v spolupráci s Galériou umelcov Spiša, predstavuje výber z komornej tvorby autora za obdobie poslednej dekády. Výstava v priestoroch Krajskej galérie v Prešove má za cieľ priblížiť prešovskej verejnosti doposiaľ nepoznanú, ale nie neznámu tvorbu keramikára, ktorého meno a umelecké pôsobenie je s východoslovenským regiónom spojené už viac ako dve desaťročia. V Smikových dielach je prítomné prepojenie človeka a prírody – nezničiteľný vzťah plný hľadaní a rôznorodých pocitov expandujúcich na povrch práve v keramickej hmote.
Viac informácií o virtuálnej prehliadke

VLADIMÍR OSSIF - Duch m(i)esta

Dátum výstavy:  
18.10.2022
Počet zobrazení:  
73
Dvaja prešovskí rodáci, maliar Vladimír Ossif a kurátorka Katarína Bajcurová, po prvýkrát v spoločnom tandeme, pripravili pre Krajskú galériu v Prešove výber z najnovšej tvorby autora. Výstava s názvom Duch m(i)esta s podtitulom New York – Bratislava – Havana mapuje tvorbu umelca posledného desaťročia (cca obdobie rokov 2012 – 2022), diela, ktoré vznikli v týchto troch mestách. Vlado Ossif patrí k umelcom, čo sa dokázali presadiť vo svete: potom, ako v roku 1982 emigroval do Paríža, sa v priebehu času etabloval v širšom medzinárodnom kontexte súčasného maliarstva.
Viac informácií o virtuálnej prehliadke
1 2 3 17
Zodpovednú osobu za ochranu osobných údajov tomuto prevádzkovateľovi vykonáva: CUBS PLUS s.r.o., Mudroňová 29, 04001 Košice
Návštevnosť:  
© 1956 - 2024 Všetky práva vyhradené pre Krajská galéria v Prešove
Created by Monsense.sk