Archív výstav

Otváracie hodiny počas Veľkonočných sviatkov

15.04.2022 - Veľký piatok - zatvorené16.04.2022 - sobota - zatvorené17.04.2022 - Veľkonočná nedeľa - zatvorené18.04.2022 - Veľkonočný pondelok - zatvorené Tešíme sa na vašu návštevu opäť 19.04.2022 (utorok) v štandardnom čase od 9.00 hod do 18.00 hod.
Viac..

Jan SAUDEK 87

Miesto:                       Krajská galéria v PrešoveNázov výstavy:         Jan SAUDEK 87Termín:                      17. 2. – 1. 5. 2022Kurátor:                      Juraj Ulický Výstava svetoznámeho českého fotografa predstavuje výber toho najlepšieho z jeho celoživotnej tvorby a prináša aj pár noviniek. „Ide o výjavy, ktoré sú spojené jedinou víziou – osláviť človeka ako takého“, hovorí o svojej výstave Jan […]
Viac..

Interiéry

Jednou z výstav, ktorou si pripomíname 65. výročie výstavnej činnosti galérie, je tematická výstava Interiéry. Ako lepšie a výstižnejšie predstaviť základnú činnosť KG v Prešove, ktorá sa od svojho založenia nepretržite, systematicky a cieľavedome sústreďuje na nadobúdanie umeleckých diel, ich ochranu a prezentáciu, než výberom toho najkvalitnejšieho zo zbierkových fondov?
Viac..

Cesty životom, Ladislav Kontšér × Dionýz Dugas

Spletité cesty životom plné nových objavov, zážitkov, radosti, ale aj smútku. Takto na nás pôsobia čiernobiele i farebné snímky zachytené fotoobjektívom dvoch priateľov
Viac..

Obloky do sna

Výstava zakladateľa osobitej polohy surrealizmu na Slovensku z viacerých verejných aj súkromných zbierok ponúka ponor do jeho diela presiaknutého hlbokým sociálnym cítením..
Viac..

Moving Horizons - Križalkovičová a Shumskaya

Horizonty sa pohybujú, keď sa presúvame z jedného priestoru do druhého, keď cestujeme z jednej krajiny do inej, keď prechádzame z jedného stavu vnímania do ďalšieho.
Viac..

JUBILANTI 2021 II.

Šarišská galéria v Prešove pravidelne do výstavného plánu zaraďuje aj tvorbu umelcov, ktorých životné jubileá si v danom roku pripomíname.
Viac..

Karikatúra a kreslený humor proti rodovým stereotypom

Pozývame vás na výstavu Karikatúra a kreslený humor proti rodovým stereotypom, ktorá je súčasťou podujatia 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách.
Viac..

8. Bienále FORMA

Slovenská výtvarná únia a Krajská galéria v Prešove Vás srdečne pozývajú na otvorenie výstavy 8. Bienále FORMA.
Viac..
1 2 3 18 19
Zodpovednú osobu za ochranu osobných údajov tomuto prevádzkovateľovi vykonáva: CUBS PLUS s.r.o., Mudroňová 29, 04001 Košice

Ponuka propagácie pre firmy

Môžete sa stať gestorom výstavy alebo podujatia, ktoré rezonuje s Vami alebo so zameraním Vašej spoločnosti.
Viac informácií
Návštevnosť:  
© 1956 - 2021 Všetky práva vyhradené pre Krajská galéria v Prešove